La Michaela - neobyčajný obchod v srdci kaviarne

Vážený používateľ webovej stránky, často sa nám stáva, že sa nás naši zákazníci, v rámci lepšieho informovania sa, pýtajú pomerne všeobecné otázky. Prichádzajú nám ale taktiež otázky, ktoré sú odbornejšieho charakteru. V tejto kapitole sa venujeme práve takýmto problémom a zároveň Vám k nim poskytujeme aj odpovede. Dovoľujeme si tu preto uviesť vybrané problémy, ktoré Vás zaujímajú, aby ste opäť mohli sami sebe zodpovedať najpodstatnejšie otázky – Potrebuje Váš organizmus pomoc? Máte symptómy (príznaky), ktoré sa objavili u Vašich známych v užšom alebo širšom okolí? Potrebujete pomôcť Vášmu telu? Kto Vám v takomto prípade pomôže? Na mieste je i otázka – Čo mi pomôže? A naša odpoveď, nami ponúkaná pomoc, v prípade, že ju potrebujete, je OLEJOVITA®. Nech sa páči, prečítajte si nasledovné riadky, ktoré Vám pomôž  uistiť sa, či príznaky iných ľudí nepozorujete aj sami na sebe.

Koľko jódu potrebujeme?

Podľa odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie potrebuje dospelý človek približne 150 µg jódu na deň. V najuvedomelejších krajinách, akými sú napr. Nemecku či Japonsko, sa odporúča užívať niekoľkokrát väčšie množstvo jódu. Výnimočne dôležitou skupinou so zvýšenou potrebou jódu sú predovšetkým tehotné ženy, dojčiace matky a deti do tretieho roku života. Rovnako dôležitý je jód pre každého, kto sa zotavuje z choroby, pri chronických ochoreniach a pre všetkých, ktorí sa cítia slabí a majú ťažkosti bez udania príčiny. Rovnako je jód dôležitý aj pri všetkých autoimunitných ochoreniach.

Máme dostatok jódu?

Je všeobecne známe, že Európa je prirodzene chudobnána jód, preto je deficit jódu v organizme jednou z najpálčivejších zdravotných ťažkostí.

Čo sa stane, keď nemáme dostatok jódu?

Ak telo nemá dostatok organického jódu, človeku chýbajú hormóny štítnej žľazy, a tým telo stráca kontrolu nad správnou činnosťou svojich orgánov. Prácu štítnej žľazy možno prirovnať k pozícii výkonného riaditeľa vo firme. Tak ako sa riaditeľ riadi cieľmi a požiadavkami majiteľa firmy, tak sa štítna žľaza riadi príkazmi hypofýzy. Avšak nato, aby mohla štítna žľaza správne vykonávať svoju funkciu, potrebuje organický jód. Ten je základnou substanciou látok, ktoré štítna žľaza produkuje, a ktoré ovplyvňujú správnu prácu ďalších orgánov, najmä pečene. Pri dlhodobom a hlbokom deficite organického jódu dochádza k zväčšeniu (struma) štítnej žľazy. U malých detí môže tento deficit vyústiť až do kreténizmu (duševná a telesná zaostalosť).

Kedy je nedostatok jódu vážnym problémom?

Medzi príznaky spôsobené nedostatkom organického jódu radíme pretrvávajúcu únavu, slabú koncentráciu, nervozitu, silné potenie, bolesť hlavy, zvýšený srdcový pulz, celkovú slabosť, zvýšený cholesterol a hladinu cukru v krvi, zvýšený krvný tlak a všetky ťažkosti z neobjasnených dôvodov (syndrómy, autoimunitné ochorenia).

Nedostatok organického jódu nedokážeme doplniť iba stravou. Naša spoločnosť Glandula Mystery, vyvinula originálnu technológiu, ktorá dokáže poskytnúť organický jód vo forme, ktorú telo dokáže prijať. Organický jód vo výživovom doplnku OLEJOVITA® je organicky aktívny, vďaka čomu sa po užití ihneď vstrebáva do organizmu.

Je možné dosiahnuťnadbytok jódu?

Ak užívame anorganický jód, ktorý nie je viazaný na potravu, jeho nadmerným užívaním môžeme spôsobiť trvalé poškodenie štítnej žľazy. Naopak, užívaním organického jódu (OLEJOVITA®), nie je možné ohroziť štítnu žľazu predávkovaním. 

 

 

Je dodatočnéužívanie jódu potrebnéa užitočné?

Jodidovaná soľ a strava nedokážu organizmu dostatočne nahradiť potrebný organický jód. Telo má zvýšenú potrebu prijímať organický jód predovšetkým počas stresu, napätia, choroby a vo väčšine fyzických a psychických záťaží. Preto je užívanie výživového doplnku OLEJOVITA® s aktívnym organickým jódom veľmi dôležitá pomoc pri prekonávaní rôznych náporov a stresov.

Otestujte sa

Ak ste sa na našej webovej stránke dostali až k tejto kapitole, nie ste už iba bežný návštevník,  ste aj  jej používateľ. Vaše preklikanie sa až sem nás teší, pretože je zrejmé, že sa zaujímate o svoje zdravie a potreby Vášho organizmu. Zároveň ste  ochotný mu v prípade potreby pomôcť a dodať to, čoho má nedostatok. Aby sme Vám uľahčili zhodnotenie potreby organického jódu, pripravili sme pre Vás jednoduchý test aj s vyhodnotením a prípadnými odporúčaniami ako ďalej postupovať. Prosíme, sami pre seba, pre vlastné zorientovanie sa, si odpovedzte na nasledujúce otázky:

Je vo Vašom tele dostatok jódu?

1.Cítite často únavu, malátnosť alebo letargiu?

2.Ťažko sa koncentrujete?

3.Robí Vám problémy ranné vstávanie?

4.Zhoršila sa Vám kvalita vlasov alebo Vám vlasy vypadávajú?

5.Lámu sa Vám nechty?

6.Ste citlivý na chlad? Je Vám často chladno? Máte chladné končeky prstov?

7.Máte nepravidelnú stolicu? Alebo sklony k zápche?

8.Pribrali ste na váhe napriek tomu, že príjem Vašej stravy sa nezvýšil?

9.Neviete schudnúť napriek tomu, že ste upravili stravu a pravidelne cvičíte?

10.Ľahko sa dostávate do stresu?

11.Zdá sa Vám, akoby už všetko bolo nad Vaše sily?

12.Otázka pre mužov: vyskytuje sa u Vás občas problém s potenciou?

13.Otázka pre ženy: máte nepravidelnú menštruáciu?

14.Máte cystu (na prsníku alebo vaječníku)?

 

Počet kladných odpovedía odporučenie:

0 – 2 kladné odpovede – Váš organizmus je v poriadku. OLEJOVITU Vám odporúčame brať iba preventívne. Nezabudnite však, že prevencia je dôležitá a lepšia ako časté návštevy u lekára či následné užívanie liekov.

3 – 5 kladných odpovedí – V prípade, že ste sa dostali pri odpovedaní si v teste na naše otázky do tejto kategórie, Váš organizmus trpí nedostatkom organického jódu a užívanie OLEJOVITY odporúčame začať okamžite. Následne Vám odporúčame test zopakovať o mesiac a sledovať sprievodné javy organizmu.

6-9 kladných odpovedí – Okrem okamžitého užívania OLEJOVITY navštívte svojho lekára.

9-14 kladných odpovedí – Okamžite navštívte svojho lekára.

contents ©2020 La Michaela - neobyčajný obchod | powered by Quick.Cart